Co oferuje biuro rachunkowe?

biuro rachunkowe Katowice

Dopilnowanie księgowości w małych przedsiębiorstwach okazuje się często źródłem sporych kłopotów. Drobne podmioty zwykle nie są w stanie przyjąć specjalisty ds. finansów na etat, a ich właściciele nie zawsze są gotowi rzetelnie zarządzać budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż sądzi wielu czytelników – wystarczy jedynie postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu osiągniemy? Jak zyskać gwarancję tego, iż poziom współpracy będzie zadowalający?

Mocne strony korzystania z usług biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić głównie ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli zostawimy budżet firmy specjalistom ds. księgowości, zyskamy pewność, że rezultatem ewentualnych kontroli przeprowadzanych przez Urząd Skarbowy nie będzie wystawienie grzywny. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność czasu oraz funduszy – nie trzeba zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani najmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto również nadmienić o swobodzie, jaką dają takie usługi. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności często jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem mnóstwo kwestii można koordynować z księgowym korzystając z poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najlepsze?

Poszukując biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się tylko kosztami porad – nadzwyczaj niskie ceny obsługi z reguły oznaczają jej niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści zdobyli wymagane certyfikaty, np. certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]