Co warto wiedzieć o zakładaniu trawników?

Założenie trawnika w ogródku nie sprawi nam większych trudności – nawet, jeśli nasze praktyczne kwalifikacje nie są zbyt duże. Problemy z pewnością pojawią się niestety, jeśli niezbędne okaże się zakładanie trawników o dużej powierzchni oraz położonych w reprezentacyjnych miejscach – na przykład w okolicy placówek dydaktycznych, przed ważnymi obiektami lub w centrach miast. Podobne trawniki powinny wszak uporać się z nawet naprawdę intensywną eksploatacją oraz świetnie wyglądać. Zakładanie trawników warto więc zlecić specjalistom i zyskać pewność, że efekty okażą się zadowalające. O czym więc musimy pamiętać przy wyborze firmy świadczącej tego rodzaju usługi ogrodnicze?

Zakładanie trawników a rodzaje traw

Firmy świadczące zakładanie trawników stosują dwa typy traw – z darni lub nasion. Oba posiadają odmienne zalety i wady. Te pierwsze stosowane są w szczególności podczas zakładania trawników o niewielkiej powierzchni. Ich zalety to zwłaszcza bezproblemowy montaż (także na zboczach) oraz od razu widoczne efekty, jak również odporność na mróz oraz wodę. Trawniki z wysiewu są z kolei dużo mniej kosztowne od tych z rolki (dzięki czemu świetnie nadają się do wykorzystywania na sporych powierzchniach) oraz potrzebują mniej pracochłonnej opieki.

Jakiej firmie zlecić zakładanie trawników?

Jak łatwo stwierdzić, zakładanie większych trawników w reprezentacyjnych miejscach wymaga dużej wiedzy oraz użycia specjalistycznych maszyn (między innymi agregatorów lub koparek) i surowców. Dlatego przed tym, jak wybierzemy usługi konkretnej firmy, staranie przemyślmy wszystkie za i przeciw. Koniecznie sprawdźmy, jakim sprzętem dysponują jej specjaliści i czy posiadają odpowiednie umiejętności. Trafionym wyjściem będzie również wyszukanie opinii na temat przedsiębiorstwa w sieci – być może unikniemy w ten sposób przykrych pomyłek.