Branża szkoleń prężnie się rozwija, a usługi trenerów stają się bardziej popularne. W Polsce rośnie zainteresowanie doskonaleniem zawodowym i coachingiem. Myślisz o tym jak zostać trenerem i czy to się opłaca? Przeczytaj nasz poradnik.
Szkolenia dla trenerów – kompleksowe programy
Praca trenera wymaga profesjonalnego przygotowania. Przedstawiciele tego zawodu codziennie współpracują z potrzebującymi wsparcia ludźmi, dlatego powinni umieć budować długofalowe relacje. Sądzisz, że masz odpowiednie umiejętności do pracy w charakterze szkoleniowca? Skorzystaj z kompleksowych szkoleń, na których udoskonalisz posiadane umiejętności. Na rynku istnieje mnóstwo programów dla potencjalnych trenerów. Najlepsze wykorzystują rozmaite i nowoczesne metody szkoleniowe, np. symulację, prace protagonistyczne, sesje integracyjne, czy miniwykłady. Wybierasz się na kurs? Zweryfikuj czy umożliwia staranie się o rekomendację niezależnych organizacji psychologicznych.
Szkolenia dla trenerów – poznaj etapy formowania się grupy
Bardzo istotnym aspektem każdego programu dla szkoleniowca jest tzw. proces grupowy, który obejmuje cztery stadia – formowanie się grupy, pojawienie się konfliktu, definiowanie zasad rządzących grupą oraz jej ostateczne działanie. Rzetelny program szkoleniowy uczy także tworzenia relacji, podejmowania decyzji i pomaga stworzyć indywidualny styl każdego trenera. Kluczowe są też elementy takie jak trening zadaniowy, bezpieczeństwo w teamie i budowanie porozumienia z grupą. Zastanawiasz się jak zostać szkoleniowcem? Odpowiednio przygotowany kurs wskaże Ci kierunek Twojej kariery i nauczy Cię przeprowadzać interesujące i skuteczne szkolenia. Po jego zakończeniu będziesz potrafił dobrać techniki pracy do charakteru grupy i zawierać skuteczny kontakt.