Dużo jeździsz? Poznaj możliwości pomocy drogowej

Nawet bezpieczna podróż nie wyklucza ryzyka stłuczki. Często bowiem bywa tak, iż okazują się one skutkiem brawury innych kierowców. Kłopot nie jest bardzo poważny, jeśli wskutek wypadku żaden z uczestników nie odniósł obrażeń, ale nieczęsto udaje się nie dopuścić do uszkodzenia auta. Właśnie dlatego warto wozić zapisany telefon, który umożliwi szybkie skontaktowanie się z pomocą drogową. O czym jednak należy pamiętać podczas poszukiwań ekipy proponującej pomoc drogową? Jakie cechy powinna ona wykazywać? Jak ustrzec się niemiłych pomyłek w przypadku możliwych stłuczek i zagwarantować sobie pełną, skuteczną obsługę?

Pomoc drogowa – zasięg

Przy wyborze ekipy świadczącej pomoc drogową bezwzględnie dowiedzmy się, czy działa ona na obszarze, w którym najczęściej jeździmy. Jeżeli większość naszych podróży odbywa się na terenie np. Podkarpacia, wybierzmy firmę, jaka gwarantuje obsługę w miejscowościach takich jak Barwinek, Sanok i Lesko. Będzie to niezwykle istotne, gdyż w przypadku kolizji może okazać się, że firma, do jakiej akurat posiadamy kontakt, nie działa w miejscu, w jakim w danej chwili się znajdujemy. A, jak wiemy, warto zadbać o to, aby takie sytuacje nam się nie przytrafiły, a mechanik dotarł do nas łatwo i bez przeszkód.

Jak znaleźć pomoc drogową?

Obszar, na którym działa pomoc drogowa będzie najważniejszy, ale nie będzie jedynym czynnikiem, o którym należy pamiętać. W przypadku kolizji sporym ułatwieniem okaże się wszak także to, iż ekipa ją oferująca współdziała ze służbami mundurowymi (usprawni to wszak dopełnienie wszystkich spraw) i z towarzystwem ubezpieczeniowym, gdyż jej usługi obejmie wtedy pakiet assistance. Dobra firma ma często własny parking, na który są odwożone rozbite auta, jednak umożliwia również odwiezienie ich do wskazanego serwisu – to niewątpliwie dla wielu klientów będzie szczególnie istotne.