EV SSL, Geotrust SSL, Wildcard SSL – jaki certyfikat wybrać?

Certyfikat SSL to szczególne ochrona stron internetowych, zapewniające jednostkom korzystającym z sieci zachowanie poufności danych i jest powszechnie stosowanym rozwiązaniem. Czemu należy wyposażyć firmową stronę w zabezpieczenie SSL?

Symbol zielonej kłódki – jak rozpoznać SSL certyfikat?

Certyfikaty SSL to szyfrowane połączenie, strzegące internautów odwiedzających daną witrynę przed niekontrolowanym wyciekiem ważnych informacji – numerów kart kredytowych, danych osobowych, loginów, haseł itp. Certyfikaty SSL są na ogół stosowane m.in. przez serwisy aukcyjne, sklepy, instytucje publiczne oraz strony obsługujące bankowość internetową. W certyfikaty powinny być wyposażone wszystkie witryny, na których dokonuje się przelewy bądź podaje dane osobowe. Jak poznać, że strona jest szyfrowana? Jeżeli w polu adresu pojawia się oznaczenie „https” oraz symbol zielonej kłódki, oznacza to, iż jest ona bezpieczna.

Warianty certyfikatów – SSL Wildcard oraz Comodo SSL

Certyfikat Wildcard SSL to rozwiązanie stosowane zazwyczaj przez podmioty z sektora średnich firm. Jest najtańszym rodzajem zabezpieczenia SSL służącym do obsługi jednej domeny internetowej oraz nielimitowanej ilości subdomen. Wydanie Wildcard SSL następuje zaledwie w 5 minut. Z kolei certyfikat Comodo SSL stosowany jest przez większe firmy i wymaga weryfikacji manualnej. Czas oczekiwania na jego wydanie jest również dłuższy – od jednego dnia do tygodnia. Comodo EV SSL, czyli certyfikat rozszerzonej walidacji, obejmuje pojedynczą domenę. Internauta używający przeglądarki prawidłowo interpretującej certyfikat EV SSL, zauważy zielony pasek adresu oraz zweryfikowaną nazwę przedsiębiorstwa będącego właścicielem domeny. Klienci mogą też skorzystać z certyfikatów Geotrust SSL, które w zależności od wersji są dedykowane zarówno dużym firmom, jak i małym podmiotom.