Holowanie ciężarówek – o czym pamiętać?

Nawet najbardziej rozważna podróż nie zagwarantuje nam tego, iż na miejsce trafimy bez najmniejszych przygód. Szczególnie, iż także naprawdę dobrze utrzymany pojazd w niektórych przypadkach potrafi po prostu się uszkodzić. O ile kierowcy zwykłych aut nie będą mieć wtedy poważnych kłopotów (jeśli wszak nie będą mogli skorzystać z pomocy drogowej, być może weźmie ich któryś z kierowców ze sprawnym autem), to w przypadku awarii auta dostawczego te mogą być bardzo poważne. Dobrze zatem wcześniej znaleźć zaufaną firmę oferującą holowanie ciężarówek oraz zatroszczyć się o to, by jej numer za każdym razem znajdował się w środku auta.

Holowanie ciężarówek na Podkarpaciu

Najważniejsze rzecz jasna będzie to, na jakim terenie wybrana firma oferuje wspomniane usługi. Większość aut ciężarowych kursuje zazwyczaj na ustalonych trasach – powinniśmy zatem wybrać ekipę, mającą w ofercie holowanie ciężarówek na obszarze, na którym auta najczęściej się znajdują – na przykład, jeżeli pracujemy w szczególności w okolicy takich miejscowości jak Brzozów lub Sanok, postawmy na ofertę skupiającą się na Podkarpaciu. Oczywiście czasem potrzebna okaże się pomoc na większym terenie – wtedy warto wybrać firmę funkcjonującą w całym kraju.

Holowanie ciężarówek w pakiecie ubezpieczeniowym

Naprawdę przydatną opcją okazuje się skorzystanie z firmowego parkingu – samochód może tam postać aż do rozpoczęcia serwisowania. Ekipy oferujące holowanie ciężarówek niekiedy współdziałają też z Policją, a to w w ogromnej mierze rzutuje na łatwość dopełnienia wszelkich spraw wiążących się z kolizją. Przy wyborze firmy dobrze również dowiedzieć się, czy jej oferta dostępna jest w pakiecie assistance naszego OC – umożliwi to ograniczenie kosztów holowania ciężarówek i niezbędnych wtedy napraw samochodu.