Jak wykonuje się badanie kamerą termowizyjną?

Miesiące od września do marca to czas, kiedy zwracamy szczególną uwagę na ucieczkę ciepła w domu. Planujesz przeprowadzić termomodernizację budynku? A może zależy Ci na weryfikacji jakości wykonanych już prac? Sprawdź dlaczego warto zdecydować się na badanie kamerą termowizyjną. Na czym to polega?

Badanie termowizyjne budynku – sprawdź stopień zawilgocenia budynku

Prawidłowe ocieplenie ścian pozwala zminimalizować straty ciepła i w dużym stopniu ograniczyć koszty związane z paleniem w piecu. Remontowałeś swój dom i chcesz przekonać się czy prace zostały przeprowadzone prawidłowo? Duże straty ciepła wynikają z złej izolacji dachu. Znakomitym sposobem na wykrycie wad w izolacji termicznej jest badanie kamerą termowizyjną. Dlaczego miesiące od października do marca są najbardziej właściwym czasem na przeprowadzenie takiego badania? Analizę będzie można przeprowadzić tylko wówczas, gdy różnica między temperaturą na dworze, a temperaturą w pomieszczeniu będzie wyższa niż piętnaście stopni Celsjusza. Dzięki temu możemy precyzyjnie zweryfikować poziom zawilgocenia budynku i mostki cieplne.

Badanie termowizyjne budynku – jak pozbyć się pleśni z mieszkania

Dlaczego diagnostyka termowizyjna stała się tak popularna? Wskutek błędów w izolacji termicznej w mieszkaniu może pojawić się pleśń. Badanie kamerą termowizyjną jest w 100% bezpieczne dla badanego obiektu, a diagnostyka termowizyjna może być wykonywana bez żadnej szkodliwej ingerencji w strukturę budynku. Rezultaty zapisywane są na tzw. termogramie, a miejsca utraty ciepła zaznaczone na fioletowo. Odczytywanie wyników wymaga technicznego doświadczenia, dlatego usługami tego typu zajmują się profesjonaliści. Chcesz zobaczyć czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy? Zaufaj nowoczesnym metodom termowizyjnym, które zidentyfikują źródła utraty ciepła.