Jakie usługi świadczą biura rachunkowe?

Prowadzenie swojej firmy to odpowiedzialne zadanie , które wymaga uwzględnienia mnóstwa czynników. Pominięcie choćby jednego z nich mogłoby skończyć się wielkimi kłopotami. Pośród tych bardzo istotnych znajduje się księgowość, więc mnóstwo firm stawia na utworzenie własnego wydziału księgowego. Tymczasem o wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy biura rachunkowego, znalezienie którego dzisiaj nie jest żadną trudnością.

Jakiego typu pomoc świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe funkcjonujące obecnie w Polsce posiadają wyjątkowo szerokim wachlarzem usług. Chętnie podejmują się prowadzenia tak księgowości pełnej, jak i uproszczonej. Biura rachunkowe zajmują się również obsługą kadrową oraz płacową. Mogą podjąć się reprezentowania firmy przed US, GUS, czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Wykonują różnorodne sprawozdania budżetowe i oferują konsultacje księgowe. W zakres ich działalności wchodzi też zakładanie spółek i ich zamykanie. Mnóstwo biur rachunkowych powiększa jeszcze bardziej oferowane usługi, np. przez przygotowywanie elektronicznych wniosków do PFRON o dofinansowanie dla firm podejmujących decyzję o zatrudnianiu niepełnosprawnych pracowników.

Czemu warto zlecić prowadzenie księgowości biurom rachunkowych?

Zakładanie w firmie działu księgowego nie jest wyjściem zbyt dobrym. O wiele lepiej jest zdecydować się na zlecenie prowadzenia ksiąg rachunkowych firmie z zewnątrz, tj. właśnie do biura rachunkowego. Jest to mocno rekomendowane w wypadku małych stowarzyszeń, firm bądź fundacji, ponieważ jest to dużo bardziej opłacalne rozwiązanie, a jednocześnie przenosi odpowiedzialność na zewnętrzną firmą. Obecnie odszukanie solidnego biura rachunkowego świadczącego usługi na najwyższej nie jest trudne.

Dane teleadresowe:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]