Komunia w sali czy w domu? Sprawdź nasze porady

Organizacja komunii Kraków - kliknij tutaj po więcej informacji o tej usłudze.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka równie oczekiwanym zdarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nie powinno to zdumiewać, gdyż to na ogół pierwsza istotnie duża zabawa dla rodziny, na której dziecko ma świadomość, że wszyscy zaproszeni skoncentrowani są jedynie na nim. Z tej przyczyny rodzice robią wszystko, by ten dzień pozostał na długo w jego wspomnieniach.

Wynająć salę komunijną czy wyprawić obiad w mieszkaniu?

Jeszcze przed rozsyłaniem zaproszeń na komunię rodzice powinni się zdecydować czy podejmą rodzinę we własnym domu czy niezbędne będzie wynajęcie lokalu. Podejmowanie gości w mieszkaniu jest z reguły możliwe wówczas, jeżeli urządzamy uroczysty obiad jedynie dla najbliższej kilkunastoosobowej grupy krewnych, ale to już rzadkie przypadki. Przyjęcia komunijne przeobraziły się w ostatnich dekadach w głośne eventy rodzinne, na które sprasza się czasem ponad setkę gości, z tej przyczyny na ogół odbywają się w restauracjach albo domach weselnych. Jeśli pragniemy wynająć najodpowiedniejszy lokal, zalecamy wyruszyć na poszukiwania sali, od razu jak będzie ustalony dzień sakramentu. W sezonie komunijnym dużym problemem może stać się też zatrudnienie wolnej firmy cateringowej, w związku z tym polecamy wybrać takie miejsce na organizację imprezy, które współpracuje na stałe z profesjonalnym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przygotowaniu menu na komunię. Kluczowe jest też to, aby lokal na komunię zlokalizowany był tak, by dojazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był błyskawiczny i komfortowy.

Organizacja komunii – zadbaj o pamiątkowe fotografie

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale też następującą później zabawę gości. Tradycją stały się także stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię powinna zatem oferować prześliczne, estetyczne pomieszczenia. Dodatkowym plusem będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie uda się urządzić sesję zdjęciową pod gołym niebem. Możliwość wyjścia do ogrodu to również atrakcja dla kilkuletnich uczestników przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich duża grupa, polecamy rozważyć wynajęcie animatora, który zajmie dzieci rozmaitymi zabawami.
Oczywiście, zaproszeni na obiad komunijne przyniosą podarunki dla dziecka. Rodzice na ogół zgadzają się na pełną dowolność z tym zakresie. Jednak nie będzie w złym tonie, jeżeli napiszemy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie pewnych rodzajów podarunków, np. zabawek-pistoletów bądź drogiej biżuterii.

Dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]