Kto zajmuje się montażem rusztowań?

Na pewno każdy z nas przynajmniej parę razy w życiu natknął się na rusztowania. Te nietypowe konstrukcje wykorzystywane są powszechnie na placu budowy. Ich wykorzystanie sprawia, że możliwe jest prowadzenie prac na znacznej wysokości bez narażania własnego życia i zdrowia. Z jakich elementów zbudowane są rusztowania? Gdzie dokładnie się je wykorzystuje?

Montaż rusztowań: budowa oraz przykłady ich zastosowania

Rusztowania zbudowane są ze słupów nośnych, które mają przebieg pionowy oraz żerdzi poziomych, które są mocno przymocowane do słupów nośnych. Mogą być przybite, przykręcone i przywiązane. Na żerdziach umieszczane są pomosty. W rusztowaniach charakteryzujących się prostą konstrukcją w roli pomostu używana jest najczęściej zwykła deska. W przypadku tych nowoczesnych rusztowań, pomost wykonany jest z metalowych prefabrykatów, które mają niewielką wagę. Jeszcze jakiś czas temu dostępne były na ogół rusztowania zrobione z rur stalowych. Charakteryzowały się one jednak bardzo dużą wagą. Współczesne rusztowania są na ogół zrobione z aluminium. Aluminium ie ma zbyt dużej wagi, a równocześnie jest naprawdę niezwykle mocne. Rusztowania stosuje się przede wszystkim w budownictwie. Powszechnie używane są rusztowania elewacyjne, które stosowane są podczas prac modernizacyjnych kościołów, zabytków oraz budynków użyteczności publicznej. Teraz po rusztowania sięga jednak również przemysł energetyczny oraz chemiczny.

Montaż rusztowań: pomoc profesjonalnej firmy

Kiedy potrzebne jest rusztowanie, można skorzystać z usług firmy, która tego rodzaju konstrukcje wypożycza. Zazwyczaj wykonuje ona także montaż, a potem demontaż rusztowania. Cena za takie usługi w każdym przypadku wyliczana jest indywidualnie. Wpływ na nią ma na przykład metraż rusztowania, czas, na jaki planujemy je wypożyczyć i to, czy ma zostać przeprowadzony montaż oraz demontaż.