Miejsce na parkingu przy lotnisku – czy warto je zarezerwować?

Na lotnisko można dostać się w różny sposób, zwykle komunikacja miejska ustala odrębną linię autobusową kończącą bieg przy porcie lotniczym. Mimo wszystko Polacy częściej wybierają dojazd TAXI albo prywatnym samochodem, gdyż jest to bardziej dogodne szczególnie jeśli przewozimy ciężki bagaż. Ale co zrobić, gdy musimy dojechać do portu lotniczego własnym środkiem transportu i nie mamy komu zostawić swojego auta?

Parking przy lotnisku – tani postój samochodu

Spójrzmy przykładowo na duże lotnisko w podkrakowskich Balicach. W jego sąsiedztwie bez trudu odszukamy parkingi długoterminowe, na których możemy pozostawić nasze auto bez strachu o jego bezpieczeństwo. Parkingi przy lotnisku są profesjonalnie oświetlone, monitorowane i ubezpieczone, a licencjonowana ochrona czuwa nad nimi całodobowo. Wygoda ich użytkowania polega także na tym, że klient po zaparkowaniu tam auta może poczekać na transfer do portu lotniczego i z powrotem – powinien tylko powiadomić telefonicznie pracowników parkingu o godzinie przylotu i parę chwil później można już odbierać swój samochód. Transfer na i z lotniska oferowany jest także nocą.

Powroty bez niespodzianek – obsługa parkingu przy lotnisku służy pomocą w nagłych przypadkach

Parkingi przy lotnisku zapewniają klientom dodatkowe wsparcie w wielu niespodziewanych sytuacjach. Gdy po długim postoju w pojeździe rozładuje się akumulator, na terenie parkingu można będzie skorzystać ze stacji ładującej. Dla parkujących przygotowano także kompresor, na wypadek spadku ciśnienia w oponach. Poza tym obsługa parkingu jest zawsze gotowa pomóc przy eksploatacji tych urządzeń. Ciekawostką jest, że właściciele aut elektrycznych również nie zostaną bez pomocy – na parkingach długoterminowych coraz częściej montuje się stacje do ich ładowania.