Moda na przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Na naszym rynku pojawiła się stosunkowo nowa usługa – tzw. home staging, który oznacza fachowe przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Tendencja do dokonywania szybkich remontów mieszkania tuż przed przygotowaniem do transakcji zawitała do nas zza Oceanu. Przyjrzyjmy się zatem, w jaki sposób fachowe zaaranżowanie nieruchomości podnosi szanse powodzenia finalizacji umowy.

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży – od czego zacząć

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży przede wszystkim opiera się na wyrzuceniu zagracających sprzętów i uporządkowaniu wnętrza. Proces obejmuje zwłaszcza drobne remonty, np. pomalowanie ścian, wygładzenie ich struktury, położenie schludnej tapety. Tak udekorowana nieruchomość jest gotowa do sesji fotograficznej na potrzeby sprzedaży. Chodzi tu o podkreślenie możliwości mieszkania, co dość często jest niewidoczne, gdy właściciele nie posiadają zmysłu do urządzania pomieszczeń. Badania pokazują, że home staging znacząco podnosi możliwość wyszukania chętnych do obejrzenia wnętrza, jak również satysfakcjonującej finalizacji procesu sprzedażowego.

Przygotowanie mieszkania do sprzedaży – osiągnij atrakcyjniejszą kwotę

Warto podkreślić, że za profesjonalnie urządzoną nieruchomość mamy możliwość wynegocjować zdecydowanie lepszą kwotę – nawet o 15procent. Warto poszukać zawodowego home stagera, na co dzień zajmującego się przygotowaniem mieszkań do sprzedaży. Oprócz znakomitego gustu, posiada on też wiedzę w tematyce fotografii, co pozwoli na podkreślenie atutów naszego lokalu.