Naprawa lodówek – z czym zgłaszamy się do serwisu?

Najpopularniejsze usterki lodówek to przede wszystkim zbyt małe chłodzenie, niepokojące postukiwanie oraz straty ciepła. Co ważne, tego rodzaju usterki niekiedy wynikają po prostu z nieodpowiedniego położenia – wówczas wystarczy tylko przenieść lodówkę. Jeśli zaś przyczyna awarii jest efektem zużycia podzespołów, niezbędna okaże się pomoc fachowcy. Ile na nią wydamy? Kiedy naprawa lodówek jest dobrym rozwiązaniem, a kiedy należy nabyć inny sprzęt?

Kiedy postawić na naprawę lodówek?

Szczególnie zagrożonymi usterkami podzespołami lodówek są motor oraz sprężarka. Nierzadko ich powodem okazuje się nieodpowiednie obchodzenie się ze sprzętem. Do lodówki nie należy wszak chować produktów gorących, zaś korzystając z niej należy wiedzieć o tym, żeby zamknąć drzwiczki. Jeżeli idzie o urządzenia dla sklepów, dobrze wyposażyć je w samozamykacze. Zbyt mała efektywność silnika rzutuje również na pracę zamrażalnika. Nie zapominajmy, że w razie stwierdzenia usterki nie powinniśmy naprawiać lodówki samodzielnie. Zdecydowanie słuszniej zrobimy zlecając to fachowcom, zyskując w ten sposób gwarancję na zamówione usługi.

Ile wydamy na naprawę lodówek?

Ceny naprawy lodówek, jak łatwo się domyślić, zależne są od typu usterki. Inną kwotę uiścimy za wymianę gazu, inną za naprawę termostatu, zaś jeszcze inną za naprawę sprężarki. Druga kwestia to naprawa lodówek sklepowych – z uwagi na fakt, iż są to urządzenia przemysłowe, ceny naprawy mogą okazać się większe. Zazwyczaj jednak koszt naprawy najczęstszych usterek jest bardziej opłacalny niż zakup nowego urządzenia.