Odbiór techniczny mieszkania – z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Odbiór mieszkania od dewelopera to niezwykle ważna czynność, której nie powinniśmy lekceważyć. Podczas przeprowadzania odbioru można znaleźć liczne nieprawidłowości, które deweloper jest zobowiązany zrekompensować. Kiedy dokonuje się odbiór mieszkania od dewelopera i na co zwrócić najbardziej uwagę?

Odbiór mieszkania od dewelopera – zatroszcz się o nieruchomość

Odbiór mieszkania od dewelopera regulują odpowiednie normy prawne. Czynność ta kontroluje czy lokal odpowiada warunkom zawartym w przepisach. Możemy żądać od dewelopera wyeliminowania znalezionych wad – na podstawie spisywanego w jego trakcie protokołu odbioru. Na czas realizacji odbioru warto mieć przy sobie wszelkie projekty nieruchomości, ponieważ będą niezbędne do skrupulatnej kontroli stanu faktycznego. Oględziny nieruchomości wykonujemy od przejrzenia metod wykończenia glazury, płytek podłogowych czy stolarki drzwiowej. Istotna jest także klasa użytych komponentów wykończeniowych oraz zabudowy kuchni.

Odbiór techniczny mieszkania – sprawdzaj precyzyjnie

Nie zapominajmy, że przegląd techniczny mieszkania (w Krakowie, Gdyni i innych miastach) powinien być przeprowadzany nie tylko w przypadku budynków nowo wybudowanych, ale również z rynku wtórnego. Powszechne wady, występujące w mieszkaniach to szwankująca instalacja elektryczna i zastosowanie innych komponentów budowlanych niż przedstawione w dokumentach. Obojętnie czy przegląd realizujemy w Krakowie czy w Warszawie – musi być on przeprowadzony w asyście pełnomocnika wykonawcy, a także osoby specjalizującej się w wykonywaniu kontroli technicznej lokali.