Planujesz obiad wigilijny dla pracowników? Rozważ zamówienie cateringu świątecznego

Dowiedz się, komu zlecić catering świąteczny. Skieruj się tu.

Ostatnie dni roku to czas, który spędza się na ogół wraz z rodziną, ale imprezy świąteczne urządzane są też w firmach. Częstokroć załoga firmy organizuje je swoimi siłami, przynosząc osobiście przyrządzone dania, jednak w ogromnych przedsiębiorstwach ten model działania nie zawsze sprawdza. By więc ułatwić sobie kwestię organizacji firmowych śniadań wigilijnych, zarówno tych w niewielkim gronie, jak i tych dużych, polecamy skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – standardowe dania i pyszne specjały

Naturalnie na wigilijnym stole musi zostać postawionych jak najwięcej standardowych świątecznych dań. To zwłaszcza dania rybne, jak chrupki filet z pstrąga bądź karpia, jak również staropolskie zupy – obligatoryjnie żurek i barszcz czerwony, a opcjonalnie również zupa grzybowa. Nie może brakować też krokiecików z grzybami i kapustą, które zwykle podawane są razem z wspomnianym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez zimnych zakąsek, np. bez sałatki śledziowej lub karpia po żydowsku. Warto także zatroszczyć się o słodki akcent na koniec obiadu. Na stół świąteczny rekomendujemy kutię z miodem, puszysty sernik lub makowiec.

Catering świąteczny w firmie – porozmawiaj z załogą o menu

Za organizację Bożego Narodzenia w firmie warto wziąć się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Należy ustalić dzień wydarzenia oraz dostosować go do planów urlopów zatrudnionych. Umożliwia to precyzyjne określenie prognozowanej liczby uczestników uroczystości, a w efekcie pomoże zamówić optymalną liczbę porcji. Rekomendujemy porozmawiać z zatrudnionymi o menu i wespół zdecydować się na te potrawy z katalogu firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Istotne jest również to, aby mieć wiedzę czy któryś z pracowników ma alergię, przykładowo na orzechy, które mogą znajdować się w w ciastach, lub są w ekipie firmy osoby, które nie jadają mięsa i ryb. Dla takich pracowników należy zamówić dania zgodne z dietą. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem dań świątecznych przyjmują zamówienia przez większość grudnia, lecz nie należy zabierać się do w ostatniej chwili.

Dane teleadresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]