Planujesz podróż? Postaw na parking długoterminowy

Przelot samolotem wylatującym z odległego miasta może być źródłem sporych problemów. Najistotniejszym jest niewątpliwie sposób dojechania do portu lotniczego. Jeśli wszak nie dotarliśmy do atrakcyjnych połączeń autobusowych, zwykle musimy dojechać na miejsce swoim autem. Związane jest to niestety z potrzebą zaparkowania pojazdu we właściwym miejscu – takim, w którym nie będziemy obawiać się mandatu ani wandali. W takich przypadkach trafionym wyjściem będzie z pewnością rezerwacja stanowiska na parkingu długoterminowym. Na czym więc polega ta usługa? Czego stawiając na nią możemy się spodziewać?

Rezerwacja stanowiska na parkingu długoterminowym

Reguły korzystania z tej usługi są naprawdę proste – stanowisko na parkingu mamy możliwość zazwyczaj zarezerwować przez internet. W oknie na stronie firmy należy tylko wybrać właściwy termin, a potem zlecić przelew. Po dotarciu do miejscowości z portem lotniczym miejsce będzie już przygotowane, zaś w dużej części sytuacji firma zapewni nam także transfer do terminalu. Parking długoterminowy zwykle nie wiąże się ze sporymi wydatkami – doba parkowania to bowiem wydatek kilkunastu złotych, jednak warto zaznaczyć, że ceny są tym mniejsze, im dłużej trwał będzie nasz wyjazd.

Plusy parkingu długoterminowego

Najistotniejszym z atutów zaparkowania samochodu na parkingu długoterminowym jest fakt, że są to place strzeżone – nie powinniśmy więc martwić się bezpieczeństwem naszego pojazdu, który zresztą będzie wtedy dodatkowo ubezpieczony. Przedsiębiorstwa prowadzące parkingi długoterminowe przy lotniskach najczęściej świadczą również mnóstwo usług opcjonalnych, które na pewno usprawnią organizację wyjazdu – między innymi wspomniany przed chwilą transfer czy też opcję dopompowania kół i podładowania akumulatora po długotrwałym parkowaniu. Przed podróżą najczęściej mamy również możliwość zmierzenia bagażu i tym samym ustrzeżenia się większych opłat.