Poznaj szkolenie z rozwoju osobistego

Rozwój osobisty jest współcześnie niezwykle popularnym tematem. Ciągle powstają nowe szkolenia, których słuchacze mogą w końcu rozwinąć kompetencje miękkie. Jak przebiega szkolenie z rozwoju osobistego i dlaczego cieszy się tak olbrzymim zainteresowaniem?

Szkolenie z rozwoju osobistego – kto z nich korzysta

Tak zwane zdolności miękkie, takie jak inicjatywa, kreatywność czy zarządzanie czasem są bardzo ważne nie tylko na polu zawodowym, ale również w kontaktach interpersonalnych. Mają one olbrzymie znaczenie – porównywalne z umiejętnościami twardymi, takimi jak prawo jazdy czy obsługa urządzeń biurowych. Coraz częściej nawet decydują o awansie w pracy. To dlatego tak wiele osób decyduje się na uczestnictwo w kursie z rozwoju osobistego. Na rynku pojawiają się też kursy przeznaczone dla samych coachów, które pomagają uzyskać merytoryczną wiedzę, jak również rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Podczas szkoleń omawiane są zagadnienia takie jak proces grupowy i analiza potrzeb szkoleniowych, co bardzo przydaje się w codziennej pracy coacha.

Szkolenie z rozwoju osobistego – nowoczesne modele nauczania

Profesjonalne zajęcia dla trenerów gwarantują optymalne przeszkolenie do wykonywania tego zawodu. W trakcie szkolenia trenerzy wykorzystują rozmaite metody, tj. gry grupowe, metodę rządu czy karty roli, dzięki czemu praca uczestników przynosi zdecydowanie większe korzyści. Innowacyjne metody gwarantują, że nauczysz się nie tylko rozwiązywania sporów, ale również zainspirujesz potencjalnych kursantów. Szkolenie z rozwoju osobistego pozwoli Ci także stworzyć indywidualny system pracy, zainteresuje potencjalnych kursantów. Ogromną wartość ma również poszerzenie kontaktów w środowisku trenerskim. Po szkoleniu otrzymasz kompleksowy zestaw materiałów trenerskich, który na pewno przyda się w codziennej pracy coacha.