Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Kiedyś osoby, które z różnych przyczyn ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, aby korzystać z protez. Nie było to jednak trafione wyjście, bo protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie będzie zbyt wygodne. Z tego powodu tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które są znacznie wygodniejsze, lecz także wykazują sporo innych atutów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie trwałych efektów, do zera minimalizując ryzyko poluzowania implantu. Dobrze zatem powiedzieć kilka słów na temat tego, jak przebiega zabieg wykonania implantów zębowych, jakie rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wykona nam implanty zębowe.

Implantologia – jak przebiega zabieg?

Obecnie implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm i trochę mniejsze, a więc 6 milimetrów. Implant wykonany ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś umożliwia znaczące zmniejszenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie odczuwa żadnych dolegliwości już po trzech miesiącach. Do tego czasu powinien wykorzystywać chłodne kompresy, zaś bezpośrednio po zabiegu – unikać alkoholu, bardzo ciepłych dań oraz palenia tytoniu. Istotne będzie również wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zmniejszają dyskomfort oraz obrzęk.

Skuteczna i bezpieczna implantologia

Implantologia ma duży wpływ na komfort codziennego funkcjonowania chorych – z tego względu tak ważne jest to, żeby znaleźć właściwego lekarza. Jak więc uniknąć niemiłych niespodzianek i trudności zdrowotnych? Najlepiej postąpimy zlecając wykonanie implantów zębowych dentyście z dużym doświadczeniem i pozytywnymi komentarzami poprzednich klientów. Gdzie je wyszukać? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty z pewnością trafimy na ważne informacje.