Rejestracja domeny – krok po kroku

Przejrzysta i łatwa w obsłudze strona internetowa to najlepsza wizytówka każdego przedsiębiorstwa. Zastanawiasz się nad wykupieniem domeny i nie wiesz jak zacząć? Dowiedz się, czym warto się kierować przy kupnie domeny oraz jak można sprawdzić dostępność domen?

Rejestracja domen internetowej to kilka prostych kroków

Domeny internetowe dostępne na JCHost.pl pozwolą przykuć uwagę internautów i zwiększą rozpoznawalność strony w sieci! Nasz rejestrator domen nie tylko oferuje intuicyjną administrację, ale również fachowe wsparcie techniczne. Wykupienie domeny należy rozpocząć od wskazania adresu strony, wiążący się z zakresem jej działalności. Niebagatelny jest właściwy dobór słów kluczowych, a sama nazwa powinna być też łatwa do zapamiętania i być możliwie krótka. Kluczowy jest też wybór końcówki domeny, czyli tzw. rozszerzenia. Dostępne są różne opcje, jak przykładowo: „.pl” – dla stron o zasięgu ogólnopolskim, „.com” – dla firm o zasięgu globalnym, „.org” – dla stowarzyszeń, fundacji i organizacji czy „.biz” – dla stron powiązanych z szeroko rozumianym biznesem. Kolejnym krokiem konieczne jest sprawdzenie dostępności domeny – w tym celu należy użyć wyszukiwarki domen.

Domeny do kupienia – rejestracja adresu

Kiedy potwierdzimy już dostępność domeny, można przystąpić do czynności rejestracyjnych – uzupełnienia danych teleadresowych firmy i wniesienia opłaty za abonament. Usługi dostępne na JCHost.pl gwarantują łatwą rejestrację domeny, jak również jej odnowienie po upływie okresu abonamentowego. Wspomnieć warto profesjonalny serwis oraz pełną pomoc podczas konfiguracji domeny, które powodują, że rejestrator ten jest chętnie wybierany przez Klientów zainteresowanych wykupieniem domeny.