Serwis okien

Serwis okien. Kiedy powinniśmy go wezwać?

Wiele osób próbuje osobiście rozwiązywać trudności z oknami, jakkolwiek nie zawsze jest to trafionym pomysłem. Działania osoby, która nie jest profesjonalistą, są w stanie przysporzyć więcej szkody niż pożytku. Kiedy tak właściwie należałoby wezwać serwis okien?

Do jakich problemów można wzywać serwis okien?

Zastanawiasz się, czy należałoby wzywać serwis okien do problemu, jaki zauważasz w działaniu twojego okna? Odpowiedź zawsze brzmi tak samo: tak! Fachowcy zajmują się jakąkolwiek nieprawidłowością, nieważne, czy jest on obszerna, czy wydaje się malutka i niedużo znacząca. Czasem zdarza się, iż nieduże usterki okazują się wielkimi przeszkodami, których nie sposób rozwiązać bez pomocy specjalisty, dlatego nie ma powodów, by wahać się z wzywaniem serwisu.
Serwis okien na ogół jest zamawiany do takich mankamentów jak niedomykające się lub też ciężko zamykające się okna, przeskakująca lub ewentualnie obracająca się naokoło klamka, nieszczelności, uszkodzone zawiasy, rama lub szyba czy też zużyte lub wadliwe mechanizmy, okucia bądź też inne części okna.
Serwis okien naprawia również wszystkie niedociągnięcia fabryczne oraz montażowe okien.

Należałoby pamiętać, iż serwis okien specjalizuje się również drzwiami balkonowymi.

Kiedy jeszcze warto wezwać serwis okien?

Zarządzenia jasno mówią o tym, żeby wzywać fachowców mniej więcej co pół roku, raz przed sezonem letnim i raz przed zimowym, nawet jeśli nie występują żadne kłopoty z działaniem okien. Dlaczego? Chodzi regulację – porządnie wyregulowane okna poprawniej kontrolują ilość wpuszczanego powietrza.
Jeszcze jednym powodem, dla którego powinno się regularnie zamawiać serwis okien, jest konserwacja – pomaga ona uniknąć potencjalnych problemów w przyszłości i dłużej cieszyć się dobrze działającymi oknami. Okna muszą być poddane konserwacji przynajmniej raz w roku.
Nie każdy wie, iż serwis okien należałoby wzywać także bezpośrednio po zbudowaniu lub odbiorze domu bądź lokalu mieszkalnego po to, by eksperci wykonali uszczelnienie – przez nieszczelne okna ma prawo uciekać z pomieszczenia nawet 30% ciepła.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]