Stylowa posesja – zakładanie i utrzymanie trawników

Zielony trawnik upiększa posesję i prezentuje się estetycznie. Na szczęście można skorzystać z pomocy firm, które gruntownie zajmują się dbaniem o trawniki. Do kogo skierowana jest ich oferta i jakie usługi świadczą?

Zakładanie i utrzymanie trawników – trawniki siane czy z darni?

Przedsiębiorstwa zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych zyskują na popularności. Korzystają z nich m. in. przedsiębiorstwa prywatne, gminy, zespoły zamków czy zarządy zieleni miejskiej, które muszą zadbać o duże powierzchnie posesji. Do obsiania trawnika wykorzystuje się wiele rodzajów roślin, do których zaliczyć można kostrzewę trzcinową, życicę trwałą czy wierzchlinę zwyczajną. Bardzo często stosowana jest też trawa rozkładana, która pozwala na natychmiastowe urządzenie estetycznej posesji. Jaki rodzaj trawy wybrać? Wybór powinien zależeć od spodziewanych efektów, wielkości przestrzeni oraz specyfiki posesji. Trawa w darni sprawdza się nawet w przypadku pochyłego terenu.

Zakładanie i utrzymanie trawników – kiedy stosuje się automatyczne linie kroplujące?

Firmy zajmujące się dbaniem o trawniki używają specjalistycznych narzędzi, które pomagają wykonać niezbędne prace. Wśród nich wyróżniamy m. in. koparki, kosiarki samojezdne, rekultywacyjne oraz wiele innych potrzebnych urządzeń. Dzięki nim prace takie jak koszenie trawników odbywają się o wiele sprawniej. Niezwykle istotne jest także nawadnianie trawnika, które coraz częściej odbywa się za pomocą nowoczesnych systemów zraszających. Firmy zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych dbają także o regenerację trawnika, który stał się nieestetyczny wskutek przyczyn zewnętrznych, jak np. śnieg lub uszkodzenia mechaniczne. Dzięki profesjonalnym zabiegom, do których zaliczyć można zwalczanie chorób, włókowanie czy skaryfikację, trawnik znowu wygląda pięknie.