Szukasz ekspertów od hydroizolacji? Powierz ją doświadczonej ekipie

W toku budowy każdego obiektu, bez względu na to czy jest to biurowiec czy dom jednorodzinny, już na etapie planowania warto zatroszczyć się o właściwe zabezpieczenie budowli przed wilgocią. Woda, która z czasem może przeniknąć do niepoprawnie albo w ogóle niezabezpieczonych ścian obniży ich solidność i potencjał izolacji cieplnej, jak również przyczynić się do rozwoju chorobotwórczych grzybów oraz pleśni.

Które fragmenty budowli należy chronić hydroizolacją?

Do głównych elementów, jakie trzeba chronić przed wilgocią należą głównie fundamenty, balkony, piwnice, dachy i tarasy zielone, a zatem te części konstrukcji, które mają bezpośredni kontakt z opadami atmosferycznymi czy też wodami gruntowymi. Każda budowa obiektu powinna być poprzedzona odpowiednią ekspertyzą i konsultacją z rzeczoznawcami, którzy określą, jakie elementy potrzebują ochrony przed wodą i jakiej technologii warto użyć w odniesieniu do poszczególnych segmentów budynku. Na przykład, na ścianie fundamentowej z betonu wykonuje się izolację przeciwwodną, pokrywając ją powłoką uszczelniającej wyprawy cementowej (najlepiej i z zewnątrz i od środka), a w przypadku ścian z bloczków betonowych – zaprawą wodoszczelną. W stabilnych ścianach z pustaka wypalanego, dziurawki czy cegły zaleca się wykonanie poziomej i pionowej bariery dla wody. Z kolei tarasy izoluje się wielowarstwowo, mając na uwadze to, by każda warstwa posiadała spadek przeciwdziałający kumulacji wody między nimi i odprowadzający ją do kanału. Podobnie hydrolizuje się także balkony.

Hydroizolacja – komu ją zlecić?

Istotne jest, by projektowanie hydroizolacji, powierzyć doświadczonej ekipie, posiadającej długoletnie doświadczenie w prowadzeniu prac hydroizolacyjnych. Generalni wykonawcy, inwestorzy i deweloperzy skorzystają na współpracy ze rzeczoznawcami w trakcie prac związanych z hydroizolacją stropów i tarasów, uszczelnianiem zbiorników, przemysłowych obiektów żelbetowych oraz budowli w systemie „białej wanny”, a także montażem węży iniekcyjnych, uszczelek pęczniejących, taśm PVC czy taśm dylatacyjnych. Z kolei na zamówienie zarządców ukończonych już budynków ekipa ekspertów od hydroizolacji zajmie się m.in. inwentaryzacją, uszczelnieniem oraz naprawą przecieków wody, reperacją balkonów i tarasów, uszczelnieniem podszybii windowych oraz wzmocnieniem gruntów pod fundamentami.