Terapia par – pomoże zażegnać kryzys

Więcej informacji o terapii par UK

Kryzysy zdarzają się w różnych małżeństwach. Sporo z nich nie stanowi niebezpieczeństwa, a po dojściu do tego, co jest źródłem problemów, partnerzy sami zażegnują problemy. Zdarza się niestety, iż powody okazują się naprawdę poważne – między innymi zdrada jednego z partnerów, zatajanie prawdy lub problemy natury seksualnej. W takich sytuacjach zażegnanie kryzysu samodzielnie potrafi być niemożliwe. Dawniej zwykle owocowało to zakończeniem związku, ale dziś dostępne są sposoby, z którymi można zażegnać nawet największe rodzinne konflikty. W jakich przypadkach jednak terapia par okaże się rzeczywiście niezbędna? Jak wygląda? Jak do niej podejść, by dała dobre efekty?

Powody dla podjęcia terapii par

Pary w kryzysie najczęściej udają się po poradę wtedy, kiedy nie rozumieją nawyków partnera. Zwykle osobno spędzają wolne chwile ze współmałżonkiem, miast tego wychodzą między innymi z przyjaciółmi. Partnerzy podejmujący terapię par często skarżą się, iż nie znajdują tematów do rozmów, gdyż ich pasje są inne od pasji drugiej strony. Terapia par jest również polecana wówczas, gdy jeden z małżonków jest winny zdrady małżeńskiej – w podobnych sytuacjach okazuje się ona jednak najbardziej problematyczna. Powodem dużych trudności w kontaktach między małżonkami okazują się także zatajane problemy seksualne, gdyż pary zwykle nie potrafią dyskutować o tym bez odczuwania wstydu.

Przebieg terapii par

Podstawą terapii par jest odnalezienie powodów trudności w związku i ich wyeliminowanie. Dlatego najważniejszymi elementami terapii są rozmowy między małżonkami – nie mogą to być oczywiście kłótnie w gabinecie terapeuty, a rzeczowe rozmowy, które pozwala na dotarcie do powodów kryzysu. Terapia par zwykle zakłada także mediację, która pozwala na pokonanie wielu spięć. Warto wspomnieć także o tym, iż terapia par spodziewane rezultaty daje jedynie wtedy, kiedy zgody pragną obie strony – z tego powodu ważnym elementem bywa praca nad poprawą komunikacji.

Dane teleadresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339