Tradycje weselne – samochód do ślubu

Niewątpliwie bardzo ważnym sprawą na ścieżce życia każdego człowieka jest zawarcie związku małżeńskiego. Wszystko musi być w tym dniu idealnie przygotowane – nic nie może zawieść. Dzień ślubu jest zwykle dopracowany w najmniejszym detalu. Zasadniczym elementem jego oprawy jest samochód, którym państwo młodzi pojadą do ślubu – staje się ono odpowiednikiem luksusu.

Samochód do ślubu – ważna część weselnej tradycji

Obecnie przyjętym zwyczajem jest, by narzeczeni przebyli drogę na uroczystość samochodem. Kiedyś był to wóz zaprzężony w dwa przystrojone wierzchowce. Ale wraz z pojawieniem się techniki wierzchowce zostały wyparte przez samochody. Auto do ślubu jest szczegółem, który ma zostać zapamiętany przez zaproszonych gości. Jednak oprócz spodziewanej, godnej oprawy, samochód jest oczywiście praktyczną metodą dotarcia na ślub. Zwłaszcza teraz, gdy nie poruszamy się już tylko w ramach ograniczonego obszaru zamieszkania, ale nierzadko przemierzamy przed ceremonią kilka lub kilkanaście kilometrów – wszak obecnie droga z miejsca ceremonii do sali weselnej przebiega zwykle przez fotografa.

Co wybrać – zabytkowe auto czy Mercedes do ślubu?

Na wybór wymarzonego samochodu mogą mieć wpływ moda, a także indywidualne upodobania. Zazwyczaj większość wstępujących w związek małżeński preferuje auta z najnowszej oferty obecnych od lat na motoryzacyjnym rynku marek, takich jak Mercedes. Na rynku usług przewozowych kierowanych do młodej pary znajdują się także pojazdy z aktualnej oferty salonów samochodowych, jak i te retro. Młode pary najczęściej wybierają nowoczesne limuzyny w stonowanej, eleganckiej czerni. Całość powinna stanowić idealną harmonię, zatem wytworne skórzane wnętrza są już standardem. Wypożyczalnie samochodów do ślubu oferują młodym parom możliwość wynajmu pojazdu wraz z szoferem zaznajomionym z etykietą ślubną. Osoba, która poprowadzi auto jest też gwarantem powodzenia naszej uroczystości. Zatem potrzebny jest profesjonalista, który bez opóźnień dowiezie nas do celu, przy czym wykaże się dyskrecją i nie skupi całej uwagi na swojej osobie.