Układanie paneli – jak uniknąć trudności?

W teorii układanie paneli nie powinno przysparzać problemów również amatorom remontów, którzy nigdy się tym nie zajmowali. Przy układania okazuje się niestety, że nie jest to tak łatwe, jak się wydawało – szczególnie, jeśli wybraliśmy technikę bezklejową. Kiedy więc nie mamy właściwych do tego kwalifikacji, słusznie postąpimy zlecając to fachowcom. Tym bardziej, iż układanie paneli potrzebuje nie tylko wielkich umiejętności, ale także wiedzy dotyczącej, jak dobrać poszczególne akcesoria – a te w dużym stopniu wpływają na rezultaty pracy.

Układanie paneli – co będzie niezbędne?

Układanie paneli związane jest z wymogiem użycia specjalnych dodatków, a te podniosą funkcjonalność wnętrza. Tam, gdzie panele graniczą z fasadami, należy użyć listwy przypodłogowe, bo te zamaskują dylatacje. Należy wiedzieć również o podkładach, bo to one umożliwią uniknięcie nasiąknięcia paneli – konieczne powinny zostać położone pod panelami. Odmienny typ podkładów musi być wykorzystany, kiedy w lokalu działa ogrzewanie podłogowe.

Profesjonalne układanie paneli

Jak jednak znaleźć odpowiednie akcesoria i kupić panele, które zdadzą egzamin w konkretnym mieszkaniu? Nie będzie to łatwe, więc najlepiej postąpimy zlecając wybór oraz układanie paneli doświadczonej firmie. Ta dostarczy panele i dodatki najwyższej klasy, a my dzięki temu zyskamy pewność, iż będą one odpowiednio zamontowane i przetrwają nawet kilkadziesiąt lat częstego użytkowania.