Urządzamy mieszkanie. Pomoże architekt wnętrz

Urządzenie domu samodzielnie może być wielką frajdą, ale nietrudno przy tym o pomyłki. Prawidłowo umeblowane wnętrze jest bowiem nie tylko atrakcyjne, ale również, a może w szczególności, wygodne. Do dobrego zaaranżowania domu wymagane są odpowiednie kwalifikacje – dlatego warto powierzyć to doświadczonemu projektantowi wnętrz. Przez to otrzymamy gwarancję, iż nasze pomieszczenie zostanie dobrze urządzone, a my będziemy żyli w nim wygodnie. Na czym jednak opiera się pomoc architekta wnętrz? Co powinno być zawarte w przygotowanym przez niego projekcie? I w końcu – jak wybrać projektanta, którego wskazówki nas zadowolą?

Projektant wnętrz – co mu zlecić?

Architekt wnętrz opracuje dla nas projekt określający wnętrza mieszkania. Znajdą się w nim informacje o położeniu poszczególnych mebli oraz pozostałych części wystroju. Bardzo istotne będzie również, to iż architekt wnętrz doradzi nam jak skompletować meble, zaś jeśli nie ma odpowiednich na rynku – stworzy je oraz zleci ich produkcję doświadczonemu stolarzowi. W dokumencie przygotowanym przez architekta wnętrz powinny być zawarte również dane o instalacjach CO, elektrycznych i oświetleniu – to trzecie naprawdę rzutuje wszak na samopoczucie mieszkańców domu.

Wybieramy architekta wnętrz

Niekiedy dobrego architekta wnętrz zarekomendują nam znajomi czy deweloper. Często jednak musimy wyszukać go samemu. Szczęśliwie nie będzie to trudne – wystarczy tylko bowiem skorzystać z internetu. Z wykorzystaniem specjalnych aplikacji bez trudu trafimy na ciekawe ogłoszenia. Jak z nich wybrać najlepsze? Źródłem informacji o kwalifikacjach oraz stylu architekta wnętrz będą jego wcześniejsze realizacje – przed zawarciem umowy z konkretnym specjalistą koniecznie je sprawdźmy. Dobrze również dowiedzieć się, co o konkretnym architekcie sądzą dotychczasowi zleceniodawcy – to pozwoli na uniknięcie przykrych pomyłek.