Urządzenia do zwiedzania dla muzeów i wystaw

Wycieczka po muzeum może stać się niepowtarzalnym doświadczeniem, jeśli zdecydujemy się na audio zwiedzanie. Warto zatem dowiedzieć się, czym są audiowycieczki, i sprawdzić, co zagwarantuje zwiedzającym skorzystanie z audioprzewodnika.

Audio guide – czy warto odwiedzić z nim muzeum?

Audioprzewodnik dla muzeów to łatwe w użyciu przenośne urządzenie do zwiedzania, dzięki któremu osoba odwiedzająca wystawę otrzymuje w czasie rzeczywistym mnóstwo ciekawych informacji odnośnie interesujących go zbiorów. Dzięki nowoczesnej technologii, zwiedzający mogą interaktywnie przeżywać wizytę w muzeum. Wszystkie urządzenia do audio wycieczek cechują się nieskomplikowanym sposobem obsługi i wysoką funkcjonalnością. Zapewne dla dużej liczby osób odwiedzających muzea doświadczanie ekspozycji we własnym tempie i równoczesne odsłuchiwanie narracji o oglądanych zbiorach, będzie bardziej intrygujące niż tradycyjne zwiedzanie z przewodnikiem. Audio przewodniki, by zintensyfikować wrażenia towarzyszące zwiedzaniu, muszą być dopasowane do potrzeb konkretnego muzeum, jak również samego odbiorcy. Nieważne zatem, czy do muzeum trafia pokaźna grupa młodzieży, wycieczka seniorów bądź rodzina z dziećmi – właściwe dobranie treści audioguide’a do profilu i wieku zwiedzających, uczyni każdą ich wizytę w muzeum niezapomnianym przeżyciem.

Jakie urządzenia dla audio przewodników wybrać?

W sprzedaży dostępne są najróżniejsze audio przewodniki turystyczne, dlatego dobór najlepszego urządzenia do zwiedzania może być dla niektórych kierowników muzeów trudny. Niewątpliwie należy zwrócić uwagę na to, czy firma, która oferuje urządzenia do audio wycieczek, ma możliwość stworzenia ciekawego scenariusza edukacyjnego. Istotna jest także dostępność treści w językach obcych. Przykładowo, rodzimej produkcji audioprzewodnik MOVI zapewnia odwiedzającym muzeów możliwość odtworzenia nagrań w kilku językach.