Uszczelnianie okien – dlaczego to ważne?

Solidna porcja wiedzy o nieszczelnych oknach. Przeczytaj koniecznie!

Stan techniczny okien w znacznym stopniu rzutuje na komfort lokatorów. Okna zabezpieczają dom przed wilgocią i mrozem, a także izolują go od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, z uwagi na pokaźną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien należy przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego zaniedbywać, bowiem po tym czasie możliwe mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, w konsekwencji, ubytki energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich regulacji (zwykle służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale także i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]