W jakich sytuacjach zamówić kontener na gruz

Mnóstwo śmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Idzie tu przede wszystkim o te, które powstają w toku wszelkiego typu remontów, generalnych porządków na poddaszu bądź w piwnicy czy odśnieżania. Odpady jak np. gruz, stare meble, elementy okien i podłóg, śnieg lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera ustawionego na czas wykonania prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z dostępnych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym wyborem?

Kontenery – typy i pojemność

Wybierając kontener, warto skoncentrować się przede wszystkim na jego pojemności. Jeśli ta będzie za mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone w trakcie robót. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena wynajmu jest zależna między innymi od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych całkowicie odpowiednie będą jednak kontenery o pojemności 6 metrów sześciennych – bez trudu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane okna i ościeżnice, jak również płytki ceramiczne lub zdjęte panele podłogowe.

Kontener na gruz – w jaki sposób go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w dużych polskich miastach, jak Katowice czy Kraków, ale również w mniejszych miejscowościach. Firma przywozi kontener pod określony adres. Pojemnik należy zapełnić w ustalonym w umowie okresie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, dostawca kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie trafia do legalnej utylizacji.