Wynajem zwyżki terenowej – to warto wiedzieć

Drabina zda egzamin tylko w czasie niewielkich prac. Zdając sobie sprawę, że na górze zostaniemy przez dłuższy czas, warto skorzystać z podnośnika czy zwyżki. Dlaczego? Głównie z uwagi na ochronę, którą gwarantują opisywane maszyny – operatorzy zwyżki nie powinni obawiać się przewrócenia, skupiając się na pracy bez względu na warunki. Zwyżka także umożliwia dotarcie do ukrytych zakamarków. Co jednak, jeśli zamierzamy skorzystać z niej w trudnym terenie? Jakie zwyżki dobrze wówczas się sprawdzą?

Zwyżka terenowa – dobre strony

W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem okaże się wynajem zwyżki terenowej. Urządzenia tego typu są stworzone do działania w trudnych warunkach – na błocie, wzgórzach lub kocich łbach. Zwyżka terenowa jest z tego powodu często stosowana do naprawy sieci wysokiego napięcia poza miastem oraz do regulowania dużych drzew. Doskonale sprawuje się też w normalnych warunkach, zatem stosuje się ją do zdejmowania sopli z dachów budynków, montowania reklam i czyszczenia szyb w wieżowcach.

Zwyżka terenowa – jaka firma wynajmie?

Firmy wynajmujące zwyżkę terenową posiadają doświadczonych operatorów tych maszyn. Posiadają niezbędne uprawnienia – między innymi elektryczne, a własne oświetlenie pozwala na realizowanie zleceń także po zmroku. Ceny, z którymi wiąże się jej wynajęcie są zwykle umawiane indywidualnie – każde zlecenie jest bowiem nieco odmienne i zależy od stopnia zaawansowania i charakteru miejsca.