Wywóz i utylizacja starych mebli

Sprawdź, kto oferuje odbiór starych mebli

Każdy z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie używamy, a których nie chcemy wyrzucić z przeróżnych przyczyn. By nie zagracały przestrzeni mieszkaniu, najczęściej chowamy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej albo na strych. Problem jednakże w tym, iż po jakimś czasie również te schowki stają się na tyle zapchane, iż zwyczajne korzystanie z nich bywa utrudnione. Dopiero to nakłania wielu z nas do wykonania gruntownych porządków, stanowiących sposobność do tego, by uwolnić się od nazbieranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często organizujemy również, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie lub kupujemy zapuszczoną nieruchomość. Wypada zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak szybko wykonać wywóz starych mebli z piwnicy, mieszkania oraz poddasza.

Zleć wywóz mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi śmieciami

Śmieci takie jak sprzęt RTV i AGD, zużyte panele podłogowe lub ścienne, części stolarki okiennej czy stare meble nie powinny zostać wyrzucone do zbiornika zarezerwowanego na śmieci zmieszane. Jeśli musimy się od nich uwolnić, możemy wybierać z kilku rozwiązań. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie przestronnego bagażnika samochodu albo przyczepy. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te przeprowadzane są przeważnie raz na miesiąc – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani znaleźć miejsce na zdeponowanie śmieci znacznych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po napełnieniu odbierze odnajmująca go firma. Zadba ona również o legalną utylizację zebranych odpadków. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery nierzadko świadczą również fachową asystę przy sprzątaniu piwnicy, strychu względnie całego mieszkania.

Utylizacja mebli – na czym się opiera?

Jeśli stare meble będą przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo przedsiębiorstwa zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie zostaną spalone ani nie trafią na składowisko. Po zdemontowaniu ich na elementy składowe i podzieleniu ich podług tworzywa, z jakiego są wytworzone, mogą być powtórnie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania nowych rzeczy. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w większości są one wytworzone, opiera się w większości wypadków na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które następnie służą do wyrobu nowych garderób, krzeseł bądź półek.

Dane teleadresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]