Znajdź mieszkania na sprzedaż w Krakowie i nie płać w biurze nieruchomości

Sektor nieruchomości w Krakowie jest klasyfikowany jako jeden z najdynamiczniej rozwijających się w Polsce. Nic w tym zaskakującego – Kraków jest bowiem drugim pod względem ilości ludności miastem w Polsce i wciąż rośnie. Klienci najczęściej wybierają mieszkania z drugiej ręki – powodem są nie tylko małe ceny, lecz też ich duża dostępność. Mieszkania w Krakowie mają różne ceny – zależą one od lokalizacji, metrażu i wyposażenia nieruchomości. Gdzie jednak zapłacimy najwyższe kwoty? Które osiedla cieszą się szczególnym uznaniem klientów?

Mieszkania na sprzedaż w Krakowie – lokalizacje

Wśród czynników wpływających na koszty kupna mieszkania na sprzedaż w Krakowie szczególne znaczenie ma lokalizacja. Najmniej kosztowne nieruchomości oferowane są w takich lokalizacjach jak Prądnik Biały lub Dębniki – koszty ich kupna nie przekraczają 3000 PLN za 1 metr kwadratowy. Najwięcej wydamy z kolei w rejonie Starego Miasta i Zwierzyńca – chcąc nabyć tam nieruchomość, powinniśmy przygotować się na koszt od czterech i pół tysiąca zł za 1 m2.

Niezbyt kosztowne mieszkania na sprzedaż w Krakowie

Warto pamiętać, iż istnieją metody umożliwiające zmniejszenie kosztów zakupu mieszkania. Dużej nieraz opłaty naliczanej przez pośrednika ustrzeżemy się odwiedzając serwis ominposrednika.pl, za pośrednictwem którego nabędziemy lokale zarówno z rynku wtórnego, jak i od razu od twórcy. Portal przeznaczony jest także dla ludzi chcących spieniężyć swoje mieszkanie oraz przedsiębiorstw deweloperskich.