Akcesoria do jazdy konnej – buty jeździeckie

Sprawdź, gdzie nabyć buty do jazdy konnej, wejdź na horse-trade.pl

Jeździectwo z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Oczywiście nie może to zadziwiać – szczególnie, jeśli dostrzega się spore walory tej dyscypliny sportu. Główne z nich to: poprawienie kondycji, wzmocnienie wszystkich mięśni, a także trening dobrej postawy. Oprócz tego ma dobroczynnie wpływa na psychikę: sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji, likwiduje napięcie oraz zwiększa poczucie odpowiedzialności. Aby jednak maksymalnie korzystać z pożytków jeździectwa, powinniśmy dobrze dobrać ubiór i buty jeździeckie. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – sztyblety czy oficerki?

Odróżnia się dwa podstawowe typy butów do jazdy konnej: oficerki i sztyblety. Drugie są o wiele krótsze – sięgają tylko za kostkę. Oficerki to zaś obuwie nadzwyczaj wysokie, sięgające za kolano. W związku z tym zapewniają osłonę większej powierzchni nogi, minimalizując niebezpieczeństwo powstawania zadrapań i siniaków. Sztyblety kosztują taniej od oficerek, niemniej jednak kupując je warto pamiętać o tym, aby wyposażyć się także w osłonę na nogi – sztylpy bądź czapsy.

Z czego są wykonywane buty do jazdy konnej?

Kupując buty jeździeckie, koniecznie należy wziąć pod uwagę na tworzywo, z którego zostały one wyprodukowane. W sprzedaży odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry oraz jej przeróżnych imitacji. Skóra jest bez wątpienia droga, lecz opłaca się na nią zdecydować ze względu na większą wytrzymałość i możliwość dostosowania się buta do kształtu stopy jeźdźca. Lubiane są w szczególności buty cielęcej skóry, która jest miękka i po kilku dniach przybiera docelowy kształt. Bydlęca skóra wypada trochę gorzej, natomiast jej niższa cena jest dużą zaletą.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]