Antena naziemna – niezbędna do odbioru telewizji

Więcej o antenie naziemnej

W przeważającej większości domów dostrzec można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. By jednak telewizor nie stał się nieprzydatnym przedmiotem, trzeba zainwestować także w wysokiej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w rozmaitych okolicznościach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten DVB-T jest obecnie wyjątkowo duży. W sprzedaży znaleźć można pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, jak również anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Dostępne teraz w sklepach anteny DVB-T odznaczają się głównie łatwością instalacji. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w dłoni przyrządy potrzebne do majsterkowania. Anteny naziemne, które obecnie proponują nam producenci, charakteryzują się też niezwykłą odpornością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych doskonałej jakości przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co należy brać pod uwagę przy jej kupnie?

Ogromna oferta anten tego typu sprawiła, że trzeba mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy kupić. Powinno się wiedzieć, że pod uwagę powinno się brać bardzo dużo czynników, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników bez żadnego problemu znajdziemy w Internecie. Znaczenie ma także moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać trzeba zawsze ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma też to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]