poprzeczki dachowe, uchwyty samochodowe

Bagażniki bazowe – montaż na relingi lub bezpośrednio na dachu auta

Podróż autem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie niezbędne podczas wypoczynku sprzęty. Zwykle nie spakujemy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku także niewielkiej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na spore wymiary niektórych przedmiotów. Tu należy wspomnieć głównie o nartach i rowerach, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu są uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe przystosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Pakowność auta w dużym stopniu zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym przedmiotom osłonę przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, gdyż posiada opływowy kształt. Do jego montażu potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je kupić później. Pamiętajmy jednakże, by wybór modelu odpowiedniego do budowy naszego auta oraz montaż poprzeczek powierzyć profesjonalistom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe na tył i dach auta

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy również kupić specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy autem SUPy, deski snowboardowe czy rowery. Uchwyty tego typu są na ogół dedykowane do przewozu danego rodzaju sprzętu – zapewniają zatem wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno w tylnej części auta – na haku holowniczym albo pokrywie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane z uwagi na to, że rowerom nie grozi wtedy kolizja z tablicami, nisko wiszącymi gałęziami i wiaduktami.

Dane teleadresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]