Biżuteria z bursztynem

Jeśli chcesz kupić biżuterię z bursztynem, koniecznie odwiedź tę stronę

Biżuteria z bursztynem ciągle jest popularna – tak u młodych ludzi, jak i nieco bardziej dojrzałych osób. Jej popularność nie może bądź co bądź dziwić – jantar jest zaliczany przecież do najładniejszych materiałów, a swoboda jego w nadawaniu mu różnych kształtów sprawia, że wytworzone z niego ozdoby mogą dostosować się do przeróżnych trendów. Aby cieszyć się jej właściwościami, powinniśmy o nią właściwie się zatroszczyć. O co chodzi? Przeczytajcie nasz artykuł.

W czym trzymać biżuterię z bursztynem?

Złoto północy to bardzo delikatny surowiec – dlatego biżuteria z bursztynem bezwzględnie musi być trzymana we właściwych warunkach. Bursztynowy wisiorek musimy zabezpieczyć miękką szmatką, a następnie szczelnie otulić plastikowym workiem i umieścić w drewnianej szkatułce. Powinniśmy również pamiętać, by w pojedynczym opakowaniu nie przechowywać kilku przedmiotów – mogą się przecież porysować.

Czyszczenie biżuterii z bursztynem

Złoto północy nie znosi silnych substancji czyszczących. Słuszniej zatem postąpimy, wybierając do jego czyszczenia delikatniejsze substancje – między innymi oliwę z oliwek lub mydło dla dzieci. Biżuteria z bursztynem powinna być pielęgnowana miękką ścierką, lekko nasączoną wodą – w żadnym wypadku nie możemy użyć jej zbyt dużo.

Zabytkowa biżuteria z bursztynem

Znalazłeś w piwnicy wiekową biżuterię z bursztynem? Na pewno nadal robi niesamowite wrażenie, jednak czas odcisnął na niej swoje piętno. Czy można ją odnowić? Podchodząc do tego samodzielnie, możesz tylko jeszcze bardziej ją uszkodzić – najlepiej zatem zrobisz, prosząc o pomoc jubilera.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]