Co warto wiedzieć o kosmetykach ekologicznych

Dowiedz się, gdzie zamówić kremy naturalne, wejdź na houseofbeauty.com.pl

W ostatnich latach nastąpił powrót do produktów naturalnych i ekologicznych. Pragniemy, by nasze kosmetyki nie tylko były skuteczne i pięknie pachniały, ale również aby zawierały łagodne dla organizmu składniki.

Kosmetyki naturalne – zalety

Kosmetyki, które powstały na bazie czystych ekologicznie roślin, cieszą się coraz większą popularnością. rezygnujemy składników chemicznych i syntetycznych, szukając równowagi dla naszych wyczerpanych zanieczyszczeniami środowiska skóry i włosów. Kosmetyki ekologiczne rzadko uczulają, nie mają sztucznego, duszącego zapachu oraz charakteryzują się doskonałą wchłanialnością. Pakowane są zazwyczaj w przyjazne środowisku opakowania, a więc pomagają nam chronić Ziemię.

Skład kosmetyków ekologicznych

Do wytwarzania kosmetyków organicznych wykorzystuje się naturalne olejki (np. migdałowy, arganowy czy macadamia, ale też rzadsze oleje z mandaryki czy rokitnika), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. hibiskus, lawenda). W przeciwieństwie do kosmetyków wytwarzanych fabrycznie, wielką wagę przykłada się do pochodzenia komponentów oraz idealnej harmonii między niezbędnymi elementami mającymi wpływ na zachowanie świeżości a użyciem jak największej ilości składników bliskich naturze.

Jakie kosmetyki naturalne można kupić w Polsce?

Najszerszą ofertą szczycą się świetnie wyposażone sklepy internetowe. Znajdziemy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała – kremy naturalne, balsamy nawilżające, łagodne olejki do kąpieli, oczyszczające peelingi. Nie może również zabraknąć artykułów wzmacniających włosy, takich jak naturalne maski do włosów, szampony, odżywki oraz inne kosmetyki dedykowane do pielęgnacji loków.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]