Czemu warto podarować dziecku pluszaki?

Słodkie szczeniaczki, misie lub stwory wyjęte z bajkowych światów. Któż z czytelników ich nie lubi? Najbardziej uwielbiają je najmłodsi, a zdaniem psychologów, pluszaki okazują się w ich przypadku czymś innym niż zwykłą zabawką. Ich miękkość ułatwia zasypianie i łagodzi nieprzyjemne objawy braku mamy. Pluszaki to też doskonałe rozwiązanie, które sprawi, iż szkrab poczuje się potrzebny – musi wszak opiekować się swoim mięciutkim przyjacielem. Warto jednak pamiętać, iż nie wszystkie pluszaki można dać maluchowi – trzeba zwrócić uwagę na ich wygląd, ale także surowce, z jakich są wykonane. Jak więc znaleźć odpowiedniego pluszaka?

Pluszaki – z których surowców?

Kiedyś właściwie wszystkie pluszaki mogliśmy bez obaw podarować szkrabowi. Obecnie niestety na rynku dostępnych jest wiele produktów, które nie są odpowiednie dla najmniejszych dzieci – są wszak zrobione niekiedy z surowców, które potrafią wywoływać reakcje uczuleniowe. Należy zatem dowiedzieć się, z jakiego surowca je wykonano – świetnie sprawdzą się między innymi len, welur lub molton, jak również z syntetyczne tkaniny, mające niezbędne atesty i zgodne z europejskimi normami.

Postaw na tradycyjne pluszaki

Skąd mieć pewność, że pluszak jest zrobiony z bezpiecznych materiałów? Najlepiej wybierać jedynie maskotki produkowane przez uznane marki – na pewno mają potrzebne certyfikaty. Jeszcze bardziej trafionym rozwiązaniem będą pluszaki z autorskich warsztatów – szczególnie dla rodziców, którzy wolą dać swojemu dziecku niebanalny prezent inny od przemysłowo wytwarzanych zabawek.