Czym kierować się przy wyborze stolika kawowego?

Dobry stolik kawowy powinien być estetyczny w użyciu oraz funkcjonalny. Wypada także mieć na uwadze, iż stanowi on ciekawy element wystroju wnętrza. Zależnie od naszych wymagań możemy przebierać wśród wielu typów stolików. Który jednakże będzie najlepszy?

Jak wybrać najlepszy stolik kawowy do mieszkania?

W trakcie zakupów stolika warto rozważyć parę czynników. Czy na co dzień pijemy kawę w tym samym miejscu? Czy w trakcie picia kawy czytamy np. czasopisma bądź książki? W jakim stylu jest zaprojektowane wnętrze pokoju dziennego? Odpowiedzi na te pytania mogą uprościć nam dostosowanie stolika do naszych wymogów.

Rodzaje stolików kawowych

Dla osób, które cenią sobie optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim meblem uda się nie tylko maksymalnie zagospodarować niedużą powierzchnię salonu, ale też bez trudu podtrzymać w nim porządek. Można rozważyć również kupno modelu z blatem, który można zdjąć.

W przypadku niedużej powierzchni do zagospodarowania, można zastanowić się nad kupnem stolika z okrągłym blatem, który zajmie mniej przestrzeni niż te w tradycyjnej formie. Oryginalnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w kształcie tacy, które są nie tylko praktyczne, ale i rewelacyjnie się prezentują.

Uznaniem mogą poszczycić się także stoliki modułowe, które są skonstruowane tak, żeby wsuwać je pod siebie. Dodatkowo stoliki w formie plastra miodu można bez ograniczeń układać z dowolną liczbą elementów. Z kolei osobom, które lubią pijać kawę w towarzystwie, rekomenduje się ławy lub stoliki z dodatkową opcją rozłożenia.

Przydatne porady

1. Stolik o owalnym blacie będzie dobrym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo zwierząt bądź dzieci.
2. Jeżeli cenimy sobie ekologię, to powinno się rozważyć kupno stolika DIY (Do-It-Yourself), np. zrobionego z palet. Niekonwencjonalnym pomysłem jest wykorzystanie drewnianego pieńka czy zabytkowego kufra w charakterze stolika do kawy.
3. Stolik do kawy powinien znajdować się na poziomu siedziska, to znaczy mniej więcej 50-55 cm. Jeśli zamierzamy umieścić go z boku fotela, to optymalnie musi sięgać do poziomu podłokietnika.