shuttersy w oknach, okiennice dekoracyjne

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne typu shutters

Urządzając pokój, z reguły nie poświęca się dużo uwagi ozdobie okien. Najczęściej decyzja pada na klasyczne rozwiązanie, czyli zasłony i firanki, które niekiedy zestawiane są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne zyskujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – okiennice wewnętrzne typu shutters.

Na okna, ale też na drzwi garderoby – zastosowanie nowoczesnych okiennic wewnętrznych

Najważniejszym atrybutem shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tych okiennicach wewnętrznych są ruchome, wobec tego można ustawiać je pod dowolnym kątem, zależnie od kaprysu domowników. Wykonuje się je z polichlorku winylu (PCV), listw drewnianych, jak również z płyt pilśniowych. Shuttersy montuje się przeważnie na oknach, jednakże bardzo dobrze sprawdzają się też na drzwiach garderoby. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda dodatek na okna, który w naszym budownictwie spotyka się wciąż dość rzadko, ale gros osób na pewno widziało je w telewizji bądź w kinie, bowiem tego rodzaju okiennice są nadzwyczaj popularne na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w Australii oraz Afryce Południowej.

Ozdobne okiennice shutters nadają pomieszczeniom bardzo elegancki wygląd

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko wspaniale wyglądają, ale mają także zastosowanie. Z ich sprawą można w pasywny sposób kontrolować użycie energii słonecznej: w upalne miesiące ograniczać kumulowanie się nadmiaru ciepła w pokojach, a w zimne – utrzymać je na dłużej. Shuttersy wspaniale komponują się z rozmaitymi stylami wnętrz i da się je zainstalować je na przeważającej większości okien. Produkuje i instaluje się je na zlecenie, co powoduje, że są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo rolety. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom bardzo luksusowy wygląd, w wyniku czego wpływają na podwyższenie wartości domu. Trzeba dodatkowo zaznaczyć, że shuttersy reguluje się bez stosowania żyłek, co rodzice ciekawskich dzieci oraz właściciele psotnych zwierzaków, które przerwać zwisające linki, uznają zapewne za kolejny plus.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]