Kablówka jest poza Twoim zasięgiem? Pomyśl o antenie SAT

Tu znajdziesz antenę SAT

Większość z nas posiada w swoim mieszkaniu odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że żyjemy coraz aktywniej, lubimy raz na jakiś czas obejrzeć ciekawy film bądź dokument telewizyjny. Aby odbiór kanału telewizyjnego stał się możliwy, konieczna jest posiadanie właściwie dobranej anteny. Rewelacyjnie nada się do tego antena SAT, którą obecnie zakupimy bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Termin antena SAT oznacza nic innego, jak doskonale znaną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej kilka razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z trudną do przeoczenia czaszą, która często określana jest mianem talerza. Ten rodzaj anteny umożliwia odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Sięgając po antenę SAT można więc odbierać nadal nadzwyczaj popularną wśród Polaków telewizję satelitarną, która często wybierana jest przez sporą część odbiorców zamiast kablówki . Powodem jest to, że z kablówki nie wszędzie można skorzystać. Wyliczyć można parę rodzajów anten SAT. Znaleźć można zatem anteny offsetowe, wieloogniskowe, paraboliczne oraz panelowe. Anteny tego rodzaju charakteryzują się określonymi cechami – różnią się między innymi średnicą jaką posiada czasza. Aktualnie zazwyczaj konsumenci wykorzystują jednak modele o średnicy od 18 do 35 cali. Anteny wykonane są tak, by nie ulegały zniszczeniu na skutek działania niekorzystnych czynników atmosferycznych. Sprawia to, że śnieg, deszcz, niskie oraz wysokie temperatury nie odbijają się negatywnie na ich kondycji. Najwyższej klasy antena SAT będzie mogła służyć długi okres czasu.

Co poza anteną SAT jest potrzebne do odbioru kanałów?

Antena satelitarna nie jest jedynym urządzeniem potrzebnym do tego, by bez problemu odbierać kanały. Oprócz niej należy także posiadać odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie umocowana we właściwej pozycji. Niezbędny jest także konwerter (dwupasmowy albo posiadający oddzielne pasmo), odbiornik satelitarny i kabel antenowy.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]