Konserwacja powierzchni, czyli nano impregnat

Impregnaty hydrofobowe to nowoczesne środki, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Ich rolą jest przede wszystkim ochrona materiałów przed rozwojem roztoczy, korozji czy oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Jak się je stosuje i czy warto je kupić? Jakie rodzaje materiałów zabezpieczają?

Nano impregnat – niewidoczna powłoka ochronna

Innowacyjna technika przyczynia się do tego, że sprzątanie w domu staje się zdecydowanie łatwiejsze. W sprzedaży dostępne są bowiem preparaty hydrofobowe, które wytwarzają na różnych materiałach niewidoczną warstwę – zabezpiecza ona przed rozwojem grzybów, kamienia i odpycha cząsteczki brudu. Produkty hydrofobowe zawierające nano cząstki srebra świetnie sprawdzają się w kuchni – można je stosować zarówno do okien, drzwi, jak i innych powierzchni. Efektywnie chronią przed nieestetycznymi osadami z wody, dzięki czemu nie wydajemy dużo na detergenty. W sprzedaży znajdziemy impregnaty do plastiku, a także do tekstyliów, które znakomicie służą do zabezpieczania ubrań, tapicerki, itd. Jakby tego było mało impregnaty te są delikatne dla powierzchni i nie powodują zanieczyszczenia środowiska.

Nano impregnat – jak odpowiednio przygotować powierzchnię?

To jednak nie wszystko – możliwości impregnatów są zdecydowanie szersze. Nano impreganty zabezpieczają również budynki przed tworzeniem się wykwitów wapiennych – można używać je zarówno na kostkę brukową, jak i granit. Warto podkreślić, że środki te chronią też produkty drewniane przed tłuszczem i czynnikami atmosferycznymi – np. działaniem słońca czy glonami. Nanotechnologia pielęgnuje skórę naturalną, sprawiając, że kanapy i inne elementy wyposażenia wnętrz przez długi czas pozostają estetycznie czyste. Przed zastosowaniem środka należy odpowiednio przygotować impregnowany materiał oraz w razie potrzeby usunąć z niego tłuste ślady. To sprawi, że preparat hydrofobowy zadziała efektywniej.