Kontener na odpady specjalne – rodzaje i konstrukcja

Jeśli potrzebujesz hakowców, skieruj się tu

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny cechować się ogromną trwałością, jak również spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Czym wyróżniają się popularne modele pojemników? Dlaczego warto wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady specjalne

Pośród dostępnych na rynku pojemników specjalnego przeznaczenia rozróżniamy kontenery na odpady odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków, odpady przemysłowe, niebezpieczne, sypkie, a także płynne. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone pokrywą z uszczelnieniem, dzięki czemu przewożone odpady nie wypływają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad pokrywą, zapobiegającą rozbryzgiwaniu się cieczy w czasie załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady przynależą też pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z podłogą posiadającą zaczepy do asekuracji ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontener na odpady budowlane i sypkie

Osobną grupę kontenerów stanowią modele na odpady sypkie, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy oraz obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały sypkie mogą również posiadać klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnych należą także kontenery otwarte wykorzystywane do przewozu i magazynowania gruzu oraz odpadów budowlanych.

Dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]