Lampa solna – czy warto posiadać ją w mieszkaniu?

Kup lampę solną.

Nieduże dekoracje z minerałów i kamienia od wieków znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z rozlicznych wypraw po Europie, a czasami nabywamy pod wpływem impulsu, bo harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest mieszkanie. Sporadycznie jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – przeważnie to po prostu ozdoby. Minerałem, z którego można jednak wytworzyć przedmioty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej najczęściej lampy, ale także inne narzędzia.

Lampy solne są unikatowe

Lampy solne są ładne i bez większego problemu można je dobrać do wystroju pomieszczenia, bowiem są dostępne w trzech kolorach (białym, różowym, szarym) i w wielu ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, gdyż nie ma kamieni o takiej samej siatce krystalizacji i kształtach. Niezwykle popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie obrobioną, nie naruszoną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rzemieślnicy zajmujący się sporządzaniem takich lamp, nadają im finezyjne formy, np. sześcianu albo walca.

Lampy solne a wytwarzanie anionów

Powszechnie wierzy się, że lampy solne mają dobry wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przeważnie zdolność jonizacji powietrza, czyli wytwarzania ujemnych jonów, równoważących te generowane przez wszechobecne urządzenia elektroniczne. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu między innymi jednostkom chorym na na alergię bądź astmę. Światło, jakie emitują tego typu lampy, jest subtelne i kojące, więc rekomenduje się używanie ich ludziom, którym dokucza brak snu albo stres, ponieważ przy nich można skuteczniej się odstresować. Ale z brył soli nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Robi się z nich też pojemniczki na drobiazgi i cudowne świeczniki, a duże bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w dekoracji wnętrz oraz gastronomii.

Dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]