Mopy do mycia podłóg dla firm i instytucji

Znajdź wiadro z mopem na verdeavis.pl/sprzet/sprzet-reczny-do-mycia-podlog.html

Czyszczenie podłogi zdaje się obowiązkiem bardzo prostym – potrzebne są do tego woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Sprawa się jednakże komplikuje, jeśli chodzi o dużą powierzchnię lub kłopotliwe do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. Wtedy warto sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi codziennie w naszych domach mopami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Czym charakteryzują się profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Na wydajność mopa mają wpływ zwłaszcza 2 cechy – jego szerokość oraz materiał, z którego został wykonany. Pierwszy atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię można umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, jeśli mop ma mieć zastosowanie do mycia podłóg o znacznej powierzchni – na przykład hallów, sal tanecznych czy parkietów na boiskach. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego solidność. Warto także mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej ścierają zabrudzenia niż miękkie.

Profesjonalny mop do mycia podłóg to nie wszystko!

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy zespołów sprzątających mogli błyskawicznie i efektywnie myć podłogi. Prawie jednakowo istotne są także akcesoria pomocnicze. Pośród nich szczególną uwagę warto zwrócić na trzonek. Jego długość musi być proporcjonalna do wzrostu pracownika, a on sam ma być stosunkowo lekki. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a właściwie dobrane w znacznym stopniu upraszcza i przyspiesza mycie podłóg. W czasie sprzątanie rozległych powierzchni radzimy używać zestawu wiadro plus mop.

Dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]