Mydło antybakteryjne – usuń wirusy wywołujące poważne schorzenia

Poszukujesz płynu do dezynfekcji rąk? Wejdź na verdeavis.pl

Na jednym cm2 skóry dłoni może znajdować się aż pięć milionów komórek drobnoustrojów. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach rozprzestrzeniają się bakterie, wirusy oraz pasożyty powodujące groźne choroby. Z tego powodu mycie rąk jest absolutnie nieodzowne. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90 procent drobnoustrojów. Na co dzień to zadowalający rezultat, jakkolwiek w licznych przypadkach niezbędne będzie użycie dużo efektywniejszych preparatów.

antybakteryjny żel do rąk – gdzie jest stosowany

Mydło dezynfekujące znalazło szerokie zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach służby zdrowia – gabinetach dentystycznych, przychodniach i szpitalach. Poza tym jego użycie jest niezbędne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie specjaliści mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjentów i znajdującymi się na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk koniecznie powinni sięgać również zatrudnieni w gastronomii – w szczególności po przyrządzaniu potraw z mleka, mięsa (przede wszystkim z drobiu) oraz jajek, ponieważ te produkty spożywcze, gdy są surowe, nierzadko są zakażone bakteriami.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie z dodatkiem związków likwidujących komórki drobnoustrojów – zazwyczaj jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują także pod postacią żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w opakowaniach o różnych objętościach – małych, mieszczących się w kieszeni albo torebce, lub dużych, przeznaczonych do stosowania w dozownikach ściennych, nierzadko wyposażonych w fotokomórkę bądź przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]