Najważniejsze informacje o materiałach do drukarek 3D

Więcej o materiałach do druku 3D na cadxpert.pl/materialy-do-druku-3d/.

CadXpert oferuje szeroki wybór materiałów do drukarek 3D: żywice fotopolimerowe, tworzywa termoplastyczne i inne. Materiały do druku 3D grupuje się na cztery typy:
– FDM (czyli fused deposition modeling) – warstwy ciekłych filamentów (tworzyw termoplastycznych). Dzieli się ono na dwie podkategorie: FDM do ekspresowego prototypowania z ekonomicznych termoplastów oraz FDM dla przemysłu stosowane do profesjonalnego wytwarzania z funkcjonalnych termoplastów,
– PolyJet – utwardzane za pomocą światła ultrafioletowego ciekłe żywice fotopolimerowe,
– SLA – utwardzane wiązką lasera żywice fotopolimerowe o rozmaitych cechach,
– SLS – materiał poliamidowy spiekany selektywnie.

Filament do drukarki 3D – dobry jakościowo termoplast w atrakcyjnej cenie

Filament to materiał używany w drukarkach 3D działających w technologii FDM. Ta technologia druku oraz tworzywo są stosowane do seryjnej produkcji, a także do testowania funkcjonalnego oraz ekspresowego prototypowania z prostych w obróbce surowców. Które filamenty są zwykle używane do druku 3D? Z reguły sięga się po materiały inżynieryjne (między innymi te niepodatne na pękanie) bądź mające specjalne cechy (np. niepalność) oraz proste do kształtowania PLA (poliestry alifatyczne). Technika druku FDM dorównuje wydrukom uzyskanym za pomocą pozostałych popularnych metod, czyli wtrysku i termoformowania. Największe zalety filamentów to powszechna dostępność, proekologiczny sposób ich produkcji (nietoksyczny i jednocześnie czysty, dlatego wyprodukowane z jego pomocą prototypy mogą być używane m.in. w biurach), jak również atrakcyjna cena połączona z dobrą jakością wydruku 3D.
W ofercie firmy CadXpert w technologii FDM znajdziemy filamenty:
– inżynieryjne,
– elastomery,
– do szybkiego prototypowania.

Materiały do drukarek 3D pracujących w technologii PolyJet oraz SLA

Poza filamentami, w asortymencie firmy CadXpert znajdziemy też pozostałe materiały do druku 3D. W technologii SLA (inaczej w stereolitografii) są to między innymi materiały:
– odlewnicze,
– standardowe,
– stomatologiczne,
– inżynieryjne.
Jakie zastosowanie ma płynna żywica fotopolimerowa, którą utwardza się laserem? Niezwykle szerokie. Przede wszystkim wykorzystujemy ją w przemyśle i medycynie do druku 3D projektów koncepcyjnych oraz prototypów, a także wszelkich przedmiotów wymagających gładkiej powierzchni.
Natomiast materiały przeznaczone do technologii Polyjet to między innymi:
– medyczne,
– imitujące polipropylen,
– gumopodobne.
PolyJet jest uważana za kompleksową a jednocześnie niezmiernie dokładną technologię druku 3D. Ciekłe żywice fotopolimerowe utwardza się warstwa po warstwie za pomocą światła ultrafioletowego. Dzięki swoim cechom korzysta się z nich przede wszystkim do sporządzania prototypów inżynieryjnych, koncepcyjnych, anatomicznych oraz imitujących produkt końcowy. Z tych żywic wykonywane są także opakowania, pojemniki oraz inne artykuły użytkowe.

Dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]