Naturalne maski do włosów z keratyną i wyciągami roślinnymi

Sprawdź, gdzie zamówić maski do włosów

Nasze włosy narażone są na szereg destruktywnych czynników. Na ich wygląd źle wpływają między innymi częste zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, silny wiatr lub słońce. Równie szkodliwa może okazać się koloryzacja, korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków, zasypianie z mokrą głową lub stylizacja za pomocą suszarki lub prostownicy. To powoduje, że włosy potrzebują ciągłej pielęgnacji. O ile zniszczenia nie są zbyt duże, możemy w tym celu wykorzystać odżywkę. Nierzadko jednakże ten kosmetyk może okazać się niewystarczający.

Co odróżnia maski nawilżające do włosów od odżywek?

Maski do włosów regenerują dużo intensywniej niż zwykłe odżywki. Zdecydowanie lepiej również chronią włosy. Specjaliści często nazywają je „posiłkiem” dla włosów – są źródłem substancji odżywczych, dzięki którym możliwe jest odbudowanie nawet krańcowo uszkodzonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek metoda aplikacji – wymagają one dłuższego pozostawienia na włosach. Aby przeniknęły w głąb skóry oraz włosów, należy je spłukać dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich silne działanie, najlepiej używać ich raz na tydzień.

Maski nawilżające do włosów – jaki jest ich skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów zawierają więcej składników wpływających na poprawę kondycji włosów. W zależności od przeznaczenia danego kosmetyku, pojedyncze komponenty mogą być skompilowane tak, aby ochraniać włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) albo by je zregenerować. W tym celu stosuje się takie składniki jak silikony, różnego rodzaju olejki czy keratyna. Naturalne maski do włosów zawierają prócz tego wyciągi roślinne (między innymi z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]