Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Jeśli chcesz zamówić okiennice shutters, koniecznie odwiedź tę stronę

Planując wystrój wnętrza, z rzadka poświęca się dużo uwagi ozdobie okien. Przeważnie wybiera się standardowe aranżacje, to znaczy zasłony i firanki, które czasem zestawiane są z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno rzadko znane nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne typu shutters.

Na okna, ale także na drzwi garderoby – wykorzystanie okiennic wewnętrznych

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że lamele zamontowane na tego typu okiennicach ozdobnych ruszają się, dzięki czemu można łatwo je ułożyć pod rozmaitymi kątami, zależnie od zachcianek lokatorów. Producenci wykonują je z płyt MDF, z drewna, a także polichlorku winylu (PCV). Okiennice dekoracyjne shutters instaluje się głównie na oknach, jakkolwiek wspaniale sprawdzą się także na drzwiach oraz w szafach. Shuttersy to co prawda element okna, który w europejskim budownictwie widuje się wciąż dość rzadko, ale większość z nas zapewne w kinie lub na ekranie telewizora, gdyż tego typu okiennice są często wykorzystywane na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w RPA czy w krajach śródziemnomorskich.

Plusy shuttersów

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko znakomicie wyglądają, ale mają również praktyczne funkcje. Dzięki nim można pasywnie kontrolować wykorzystanie padającego światła: w gorące miesiące uniemożliwiać gromadzenie się nadmiaru ciepła w domu, a w zimne – zapobiegać jego ucieczce. Shuttersy bardzo dobrze komponują się z przeróżnymi stylami wnętrz i da się je założyć je na większości okien. Produkuje oraz montuje się je na zlecenie, co sprawia, iż są zdecydowanie droższym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom niezmiernie stylowy wygląd, w wyniku czego podwyższają wartość nieruchomości. Warto też uwydatnić, iż okiennice wewnętrzne typu shutters są regulowane bez pomocy żyłek, co posiadacze zwierzaków oraz rodzice dzieci, które zerwać sterczące linki, uznają z pewnością za kolejny plus.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]