Rękawice na motor to ważny element odzieży motocyklisty

Kup rękawice na motor.

Zakup rękawic jest z reguły najmniejszym wydatkiem na zakupowej liście motocyklisty kompletującego swój ubiór, lecz ich stosowny dobór jest niesłychanie istotny. Liczni znawcy twierdzą, że są one wręcz kluczową – obok, rzecz jasna, kasku – częścią motocyklowego ekwipunku. Podczas wypadku ludzie spontanicznie wyciągają przed siebie ręce, w związku z czym to one absorbują większość dynamiki uderzenia. Rękawice na motor muszą więc ochraniać dłonie, ale zarazem powinny gwarantować im maksymalny zakres ruchu w czasie jazdy. Ich wybór nie jest więc łatwym zadaniem. Na co powinno się zwrócić uwagę przy ich zakupie? Jak dobrać typ, który będzie adekwatny do panujących w danej chwili warunków?

Sportowe, crossowe, miejskie – rodzaje rękawic motocyklowych

Szukając rękawic na motor, należy zastanowić się na początku nad tym, w jakich okolicznościach będziemy ich używali. Istnieje parę rodzajów rękawic na motor. Rękawice sportowe stworzone są głównie dla kierowców ubóstwiających szybką jazdę. Jeśli jednak wolimy spokojniejszy styl jazdy, warto kupić rękawice turystyczne albo miejskie (te pierwsze zostały uszyte tak, żeby zapewnić najwyższy komfort w trakcie dalekich tras). Motocykliści jeżdżący poza szlakiem, powinni zaś postawić na rękawice crossowe, które przeznaczone są do dość wolnej jazdy na miękkiej drodze i nie powinny być stosowane do jazdy po asfalcie. Ponadto kompletnie innym rodzajem rękawic są przeciwdeszczowe rękawice na motor, które gwarantują komfort oraz bezpieczeństwo dłoni w trudnych warunkach pogodowych.

Rękawice na motor – zwróć uwagę na to, z jakich materiałów są wyprodukowane

Szukając rękawic na motor powinno się zawsze zwrócić uwagę na to, z czego zostały one wyprodukowane. Rekomendujemy te wykonane ze skóry – z reguły koziej, bydlęcej czy też kangurzej, a także te wzmocnione kevlarem i innymi tkaninami o wysokiej wytrzymałości. Zalecamy także wyposażyć się w praktyczne akcesoria do rękawic motocyklowych. Są nimi między innymi wkładki, które umożliwią komfortową jazdę też w chłodniejsze dni.

Dane teleadresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]